RNCF2010BKE16K2
Mfr.Part #
RNCF2010BKE16K2
Description
RES 16.2K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16.2kOhm
Power Rating :
250mW