RNCF2010BKE150R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE150R
Description
RES 150 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
150Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W