RNCF2010BKE14K0
Mfr.Part #
RNCF2010BKE14K0
Description
RES 14K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
14kOhm