RNCF2010BKE147R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE147R
Description
RES 147 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
147Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010BKE147R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 147Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C