RNCF2010BKE143K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE143K
Description
RES 143K OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
143kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BKE143K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 143kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C