RNCF2010BKE130K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE130K
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
130kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height :
711.2μm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm