RNCF2010BKE121K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE121K
Description
RES 121K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
121kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BKE121K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 121kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C