RNCF2010BKE11K8
Mfr.Part #
RNCF2010BKE11K8
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
11.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W