RNCF2010BKE10K5
Mfr.Part #
RNCF2010BKE10K5
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.5kOhm
Power Rating :
250mW
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2010BKE10K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C