RNCF1210TTT100R
Mfr.Part #
RNCF1210TTT100R
Description
RES 100 OHM 0.01% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
200mW
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
100Ohm
Series :
RNCF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.01%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W