RNCF1210FTE10K0
Mfr.Part #
RNCF1210FTE10K0
Description
RES 10K OHM 1% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
10kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW