RNCF1210DTE9K09
Mfr.Part #
RNCF1210DTE9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.09kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE9K09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C