RNCF1210DTE97R6
Mfr.Part #
RNCF1210DTE97R6
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
97.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE97R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C