RNCF1210DTE8K45
Mfr.Part #
RNCF1210DTE8K45
Description
RES 8.45K OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.45kOhm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF1210DTE8K45
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C