RNCF1210DTE825R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DTE825R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 825 OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
825Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Additional Feature :
PRECISION
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C