RNCF1210DTE7K50
Mfr.Part #
RNCF1210DTE7K50
Description
RES 7.5K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
7.5kOhm
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%