RNCF1210DTE7K32
Mfr.Part #
RNCF1210DTE7K32
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/3W 1210
Automotive AEC-Q200
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
7.32kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%