RNCF1210DTE6R98
Mfr.Part #
RNCF1210DTE6R98
Description
RES 6.98 OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
6.98Ohm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE6R98
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.98Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C