RNCF1210DTE6R81
Mfr.Part #
RNCF1210DTE6R81
Description
RES 6.81 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
6.81Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C