RNCF1210DTE6R19
Mfr.Part #
RNCF1210DTE6R19
Description
RES 6.19 OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
6.19Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
1210 (3225 Metric)
Datasheets
RNCF1210DTE6R19
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.19Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C