RNCF1210DTE6K81
Mfr.Part #
RNCF1210DTE6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
6.81kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Construction :
RECTANGULAR
yes
Datasheets
RNCF1210DTE6K81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C