RNCF1210DTE6K04
Mfr.Part #
RNCF1210DTE6K04
Description
RES 6.04K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.04kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
12 Weeks
Datasheets
RNCF1210DTE6K04
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C