RNCF1210DTE69R8
Mfr.Part #
RNCF1210DTE69R8
Description
RES 69.8 OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
69.8Ohm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%