RNCF1210DTE68R0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE68R0
Description
RES 68 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
68Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW