RNCF1210DTE63R4
Mfr.Part #
RNCF1210DTE63R4
Description
RES 63.4 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Resistance :
63.4Ohm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF1210DTE63R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C