RNCF1210DTE634R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE634R
Description
RES 634 OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
634Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE634R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 634Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C