RNCF1210DTE60K4
Mfr.Part #
RNCF1210DTE60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
60.4kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C