RNCF1210DTE5R62
Mfr.Part #
RNCF1210DTE5R62
Description
RES 5.62 OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.62Ohm
Datasheets
RNCF1210DTE5R62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.62Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C