RNCF1210DTE5K60
Mfr.Part #
RNCF1210DTE5K60
Description
RES 5.6K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm