RNCF1210DTE57K6
Mfr.Part #
RNCF1210DTE57K6
Description
RES 57.6K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
57.6kOhm
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount
Datasheets
RNCF1210DTE57K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C