RNCF1210DTE549K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE549K
Description
RES 549K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
549kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C