RNCF1210DTE53R6
Mfr.Part #
RNCF1210DTE53R6
Description
RES 53.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
53.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm