RNCF1210DTE510R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE510R
Description
RES 510 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm