RNCF1210DTE4R64
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4R64
Description
RES 4.64 OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Resistance :
4.64Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF1210DTE4R64
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.64Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C