RNCF1210DTE4R53
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4R53
Description
RES 4.53 OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.53Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE4R53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.53Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C