RNCF1210DTE4R32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4R32
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.32 OHM 0.5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
RNCF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
200mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.32Ohm
Datasheets
RNCF1210DTE4R32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.32Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C