RNCF1210DTE4R22
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4R22
Description
RES 4.22 OHM 0.5% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.22Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE4R22
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.22Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C