RNCF1210DTE4K70
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4K70
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.7kOhm
Datasheets
RNCF1210DTE4K70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C