RNCF1210DTE4K22
Mfr.Part #
RNCF1210DTE4K22
Description
RES 4.22K OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
4.22kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF1210DTE4K22
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C