RNCF1210DTE48R7
Mfr.Part #
RNCF1210DTE48R7
Description
RES 48.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
48.7Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Series :
RNCF
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
200mW