RNCF1210DTE48K7
Mfr.Part #
RNCF1210DTE48K7
Description
RES 48.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
48.7kOhm