RNCF1210DTE47K0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE47K0
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Resistance :
47kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W