RNCF1210DTE475R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE475R
Description
RES 475 OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNCF
Resistance :
475Ohm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE475R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 475Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C