RNCF1210DTE475K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE475K
Description
RES 475K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
475kOhm
Power Rating :
200mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
Series :
RNCF
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF1210DTE475K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 475kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C