RNCF1210DTE44K2
Mfr.Part #
RNCF1210DTE44K2
Description
RES 44.2K OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
44.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF1210DTE44K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C