RNCF1210DTE432K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE432K
Description
RES 432K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
432kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C