RNCF1210DTE402R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE402R
Description
RES 402 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
402Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF1210DTE402R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 402Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C