RNCF1210DTE3R92
Mfr.Part #
RNCF1210DTE3R92
Description
RES 3.92 OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
3.92Ohm
Additional Feature :
PRECISION
Composition :
Thin Film
AEC-Q200
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Series :
RNCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V