RNCF1210DTE3R83
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DTE3R83
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.83 OHM 0.5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
3.83Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm