RNCF1210DTE3K60
Mfr.Part #
RNCF1210DTE3K60
Description
RES 3.6K OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
3.6kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%